Surowce o sprawdzonej i wysokiej jakości do produkcji suplementów diety oraz żywności, dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

(+48) 605-851-336
info@bio-nutrition.pl

Blog

HomeBlogSurowce farmaceutyczne
Surowce farmaceutyczne

Surowce farmaceutyczne

Surowce farmaceutyczne to substancje wykorzystywane przy produkcji środków farmaceutycznych różnego typu. W polskich warunkach muszą one spełniać szereg norm, aby zostały dopuszczone do obrotu i użytku. Surowce pochodzenia naturalnego, przede wszystkim roślinne, a także odzwierzęce to domena naszej firmy Bio Nutrition. Sprawdź, jakie wymagania spełniają surowce wykorzystywane w dziedzinie farmaceutyki, co znajdziesz w naszej ofercie oraz gdzie jeszcze te substancje mogą znaleźć zastosowanie.

Spis treści
Wymagania
Sprawdź w naszym sklepie
Naturalne składniki

Jakie wymagania powinny spełniać współczesne surowce farmaceutyczne?

Surowce, które mogą być użyte jako składniki produktów farmaceutycznych, spełniają szereg określonych norm. Powinny one być zgodne z wymogami stawianymi przez aktualne przepisy, posiadać stosowne badania i certyfikaty, a ich parametry muszą być regularnie kontrolowane. Z uwagi na specyfikę i wysokie wymagania w dziedzinie, w której są wykorzystywane, preparaty takie powstają w restrykcyjnych procesach, z zachowaniem wysokich norm jakościowych.

Pochodzenie surowców

Substancje lub mieszaniny substancji używanych przy produkcji środków leczniczych różnego rodzaju mogą mieć zróżnicowane pochodzenie. Najczęściej to środki chemiczne, ale również mineralne, roślinne oraz zwierzęce. Wykorzystywane są one do sporządzenia według receptury aptecznej albo też wytworzenia na skalę przemysłową. Mogą być stosowane zarówno w lecznictwie ludzi, jak i zwierząt, w zależności od docelowego przeznaczenia.

Normy dla substancji farmaceutycznych

Aby określone substancje mogły być użyte jako surowce w farmaceutyce, muszą spełniać szereg norm jakościowych. Zawarte są one w stosownych przepisach. Na terenie Polski kluczowa jest zgodność z wymaganiami stawianymi przez Farmakopeę Polską oraz Europejską, czyli kodeksy apteczne. Surowce podlegają tym samym przepisom co produkty lecznicze. Sam wytwórca surowca ma również określone specyfikacje jakościowe przedstawiane odbiorcom. One także powinny być regularnie kontrolowane, a w wielu przypadkach są bardziej wymagające niż wymogi wybranych Farmakopei.

Surowce do sporządzania preparatów z receptury aptecznej

Dodatkowe obwarowania dotyczą surowców, które mogą być wykorzystywane w recepturach aptecznych. Powstają z nich preparaty apteczne przygotowywane na miejscu na podstawie konkretnej receptury, najczęściej w sposób niemożliwy do osiągnięcia w produkcji przemysłowej bez innych dodatków. Takie surowce muszą posiadać Świadectwo Dopuszczenia do Obrotu. Surowce znajdują się na specjalnej liście. Tych wymogów nie muszą spełniać surowce wykorzystywane w przemysłowej produkcji na większą skalę.

Farmaceuci podczas pracy

Surowce farmaceutyczne w sklepie online Bio Nutrition

Jeżeli szukasz sprawdzonego źródła naturalnych produktów farmaceutycznych, sklep Bio Nutriition spełni Twoje oczekiwania. Szeroka oferta substancji pochodzenia głównie roślinnego pozwala na dopasowanie do specyfikacji produktów tworzonych w ramach Twoich działań. Dzięki propozycjom wegańskim, bezglutenowym czy zgodnym z założeniami określonych restrykcyjnych diet surowce wpisują się w aktualne potrzeby konsumentów. Sprawdzona jakość potwierdzona badaniami pozwala nam pomóc Ci w przygotowaniu doskonałych produktów mogących znaleźć uznanie na rynku.

Zrównoważone metody pozyskiwania

Bez względu, na jakiego to surowca szukasz, możesz znaleźć u nas produkty jednie ze sprawdzonych źródeł. Co to oznacza? Są one pozyskiwane w sposób zrównoważony, aby ingerencja w środowisko naturalne była minimalna. Jeżeli to możliwe, pochodzą z rejonów o jak najniższym zanieczyszczeniu. Ponieważ surowce badane są regularnie w akredytowanych laboratoriach pod wieloma kątami, dajemy Ci pewność ich czystości i składu.

Substancje aktywne i pomocnicze

Surowce w aplikacjach z dziedziny farmaceutyki nie muszą stanowić jedynie substancji aktywnych w produktach leczniczych. Naturalne surowce są chętnie wykorzystywane także jako substancje pomocnicze. To dzięki nim może być zachowana struktura konkretnego produktu, albo też jego trwałość. Nie zawsze konieczne jest użycie chemicznych składników, jeżeli można zastosować ich naturalny odpowiednik, jaki znajdziesz w naszej ofercie.

Trendy w produktach farmaceutycznych

Mimo iż farmaceutyka jest specyficzną dziedziną przemysłu, tu również obecne są pewne trendy wśród konsumentów. Chcą oni wybierać produkty o jak najbardziej naturalnym składzie, często również zgodnym z ich przekonaniami. “Czyste etykiety”, z jak najmniejszą ilością składników, których zastosowanie jest niezbędne dla skuteczności to także trend pokazujący się w produktach leczniczych. Propozycje dobre dla osób z alergiami, na przykład bez laktozy albo glutenu są również często poszukiwane.

Naturalne składniki suplementów, kosmetyków i innych produktów

Proponowane przez nas surowce farmaceutyczne nie muszą być wykorzystywane jedynie w różnego rodzaju farmaceutykach. Ich zastosowanie świadczy o wysokiej jakości substancji, którą z powodzeniem można wykorzystać również w innych dziedzinach produkcji przemysłowej i spożywczej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprzedawane przez nas nutraceutyki, oleje różnego rodzaju czy białka i produkty specjalne stały się składnikiem prostych lub zaawansowanych suplementów diety, kosmetyków o zróżnicowanym przeznaczeniu albo artykułów spożywczych.

Popularne aplikacje surowców Bio Nutrition

Substancje z naszej oferty znajdują liczne zastosowania. Przykładowe aplikacje można znaleźć na naszej stronie internetowej. W przemyśle spożywczym to nie tylko specjalistyczne odżywki dla sportowców czy koktajle i preparaty wspomagające odchudzanie, ale także składniki ciastek, makaronów, mleka czy zup. Surowce mogą zostać również wykorzystane w innowacyjnych produktach kosmetycznych, na przykład wspierających zdrową skórę i włosy.

Private label, czyli razem stwórzmy Twój sukces

Zdajemy sobie sprawę, że stworzenie produktów odnoszących sukces na rynku nie należy do najprostszych, dlatego oferujemy Ci nasze wsparcie niemal na każdym etapie. Dzieląc się doświadczeniem i posiadając jednocześnie sprawdzoną ofertę surowców, możemy pomóc Ci w opracowaniu Twojego nowego produktu. Marki własne sprawdzają się w świetnie w wielu dziedzinach, oferując sprawdzoną jakość w atrakcyjnej formie.

Współczesne surowce farmaceutyczne to substancje spełniające wyśrubowane wymagania ściśle określone w kodeksach aptecznych. Jednak wybierając surowiec tego typu do dowolnej aplikacji, możesz mieć pewność jego jakości i bezpieczeństwa. Nasze propozycje to sprawdzone, wysokojakościowe substancje o naturalnym pochodzeniu, które mogą pomóc Ci stworzyć wyjątkowy produkt. Sprawdź kompletną ofertę i skontaktuj się z nami, zapraszamy na zakupy oraz do długofalowej współpracy.

Call Now Button