Surowce o sprawdzonej i wysokiej jakości do produkcji suplementów diety oraz żywności, dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

(+48) 605-851-336
info@bio-nutrition.pl

Blog

HomeBlogMCTSurowce do suplementów
Surowce do suplementów

Surowce do suplementów

Surowce do suplementów to półprodukty wykorzystywane przy wytwarzaniu suplementów diety. Mogą mieć zróżnicowaną postać i właściwości. Stosowane zarówno jako główne substancje czynne, jak i dodatki uzupełniające skład, nadający mu pożądanych właściwości, struktury, smaku. Sprawdź, jakie naturalne składniki można wykorzystać w produkcji kapsułek, tabletek czy innych form suplementów. Poznaj ich właściwości i działanie, aby móc dokonywać świadomych wyborów.

Spis treści
Naturalne składniki
Działanie i właściwości
Jak wykorzystać surowce?

Naturalne surowce do suplementów. Skuteczny sposób na kompozycję produktów

Surowce do produkcji suplementów pozyskiwane z naturalnych źródeł są doskonałą metodą tworzenia popularnych, zdrowych produktów przeznaczonych do spożycia. Pożądane właściwości półproduktów otrzymywane są w procesach, które nie mają negatywnego wpływu na ostateczny produkt. Pełnowartościowe białka, witaminy i minerały, zdrowe tłuszcze, błonnik oraz substancje roślinne uznawane za mające pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu są bardzo pożądane w codziennej, zdrowej diecie.

Wysoka jakość niezbędna w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym

Do produkcji środków spożywczych czy farmaceutycznych konieczna jest stała kontrola jakości, czystości surowców. Bez niej mogłoby istnieć ryzyko wypuszczenia na rynek produktów o słabej jakości, zmienionych właściwościach. Surowce w naszej ofercie przechodzą regularne kontrole w specjalistycznych, certyfikowanych laboratoriach. Nie musisz obawiać się o ich atrybuty, są na stałym poziomie, monitorowane i normalizowane.

Bogaty wybór i optymalne rozwiązania

Kiedy opracowywane są nowe formuły produktów, obok idei ważna jest możliwość dostarczenia dobrych składników z pewnego źródła. Nasze surowce to jedno z takich źródeł, dzięki któremu możesz wybierać wśród różnorodnych propozycji. Nie masz doświadczenia? Skorzystaj z naszych propozycji i możliwości współpracy, zaproponujemy Ci optymalne rozwiązania, aby Twój nowy produkt zdobył popularność wśród odbiorców docelowych.

Stwórz swój produkt lub skorzystaj z naszego doświadczenia

Rynek suplementów diety jest obecnie bardzo szeroki, jednak stale istnieje niewypełniona luka. Popyt na nowe, dobrze skomponowane produkty jest możliwy. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z naszej oferty surowców, możesz liczyć na fachową pomoc w całościowym procesie powstawania nowego suplementu.

Dziewczyna ćwicząca na macie

Poznaj współczesne surowce do produkcji suplementów. Działanie i właściwości

Nasza oferta obejmuje zróżnicowane surowce do suplementów diety, które zasadniczo można podzielić na grupy:

Wszystkie te półprodukty są pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Ich zastosowanie w suplementach może wzbogacić ich właściwości odżywcze, ale również polepszyć strukturę produktu. W większości przypadków dzięki bogatemu składowi działają w subtelny, naturalny sposób, wspierając organizm ludzki w zdrowym funkcjonowaniu.

Wysokiej jakości białka w dietetycznych suplementach

Białka pochodzenia roślinnego są niezwykle cenne dla wegetarian i wegan do komponowania zrównoważonej diety. Suplementy zawierające koncentraty białkowe z soku młodej lucerny, izolaty białka ziemniaczanego czy sproszkowane białka z lnu, konopi, dyni albo serwatki są cenione w produkcji suplementów o postaci shake’ów czy batonów białkowych. W zależności od rodzaju białka, może ono dostarczyć inne składniki odżywcze.

Wykorzystaj nutraceutyki w swoich suplementach

Suplementy diety mogą pełnić funkcje nutraceutyków, czyli odżywczych środków mających jednocześnie charakter farmaceutyczny. Nasza oferta zawiera między innymi bogate w silne antyoksydanty Sulforaphane sproszkowane kiełki z brokułów, które stanowią doskonałą propozycję również dla wegetarian i wegan. Ciekawym surowcem jest także ekstrakt z francuskiego czerwonego wina, z 5% zawartością Resweratrolu, a także ekstrakt z soi i awokado czy ze strączków szarańczynu.

Olej kokosowy i MCT w suplementach, żywności i kosmetyce

Popularny w wielu formach olej kokosowy, a także MCT z niego pozyskiwane doceniane jest ze względu na unikalną kompozycję kwasów tłuszczowych. To także źródło innych składników odżywczych, skutecznie wykorzystywanych w kosmetyce czy produkcji żywności. MCT to doskonałe źródło tłuszczów metabolizowanych bezpośrednio w wątrobie, które nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.

Postaw na oleje roślinne i morskie

Surowce takie jak wysokojakościowe oleje pozyskiwane z roślin, a także z organizmów żyjących w morzu są istotnym składnikiem diety człowieka. Dlatego też są często wybieranym składnikiem suplementów diety, pozwalając na przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i dostarczanie potrzebnych frakcji kwasów tłuszczowych.

Jak można wykorzystać surowce do suplementów diety?

Produkty określane jako surowce do suplementów znajdują również inne zastosowania. Tworzą nie tylko zdrowe suplementy diety wspierające wyróżnione funkcje organizmu, ale również naturalne kosmetyki, farmaceutyki i nutraceutyki, produkty spożywcze. Zastosowanie niektórych składników bywa powszechne, część zaś nadal nie jest często wykorzystywana i pozwala na stworzenie unikalnych funkcjonalnych kompozycji.

Funkcjonalne naturalne suplementy diety na bazie surowców Bio Nutrition

Możemy zaproponować Ci nie tylko substancje do spreparowania suplementów, ale także gotowe już produkty pod Twoim brandem. W firmie stawiamy na naturę i produkty z niej pochodzące, dlatego jeżeli Twoja wizja jest tożsama, współpraca może być jeszcze bardziej owocna. Kapsułki, proszek w różnych opakowaniach, płynny olej – dostosujemy substancję do Twoich potrzeb.

Branża kosmetyczna, farmaceutyczna i spożywcza

Naturalne kosmetyki czy produkty farmaceutyczne są obecnie niezwykle często poszukiwane. Wysoka jakość naszych surowców pozwala na zastosowanie ich również w branży kosmetycznej czy farmaceutycznej, jako baza składników aktywnych czy też ich uzupełnienie. Surowce z naszej oferty są także szeroko wykorzystywane w produkcji żywności.

Bogate w cenne składniki odżywcze surowce, które można przeznaczyć do produkcji suplementów, nutraceutyków, produktów spożywczych oraz kosmetyków powinny być pochodzenia naturalnego. Wybierz te składniki, które najlepiej komponują się z Twoimi pomysłami i stwórz najlepsze suplementy diety. Nawiąż z nami współpracę bazującą na wiedzy i doświadczeniu, dzięki której pomożemy Ci w osiągnięciu Twojego sukcesu.

Call Now Button