Surowce o sprawdzonej i wysokiej jakości do produkcji suplementów diety oraz żywności, dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

(+48) 605-851-336
info@bio-nutrition.pl

Blog

HomeBlogOmega 3 z alg

Omega 3 z alg

Omega 3 z alg jest nowoczesnym, doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Choć pozytywny wpływ spożywania alg na zdrowie w pewnych kręgach kulturowych znany był od dawna, to jednak dopiero współczesne metody pozyskiwania substancji sprawiają, że wybrane gatunki alg są traktowane jako świetne wegańskie źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Czym charakteryzują się algi jako źródło omega-3? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Spis treści
Wegańskie źródło omega 3
Dla dzieci
Właściwości preparatów

Naturalne wegańskie źródło omega 3 z alg morskich

Pozyskiwane w zaawansowanych procesach kwasy tłuszczowe omega 3 z alg morskich można zaliczyć do grupy olejów morskich. Jest to jednak produkt cechujący się wyjątkowymi właściwościami, gdyż stanowi w pełni wegańskie źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Te substancje okazują się niezwykle istotne w diecie zarówno osób dorosłych, jak i dzieci czy seniorów.

Wegańska alternatywa dla tłuszczu z ryb morskich

Realizacja zapotrzebowania organizmu na kwasy tłuszczowe omega-3 w typowej diecie Polaka nie jest prosta. Spożycie ryb morskich jest niskie również ze względu na ich ceny oraz nie zawsze pewną jakość. Osoby niespożywające mięsa i ryb czy innych produktów odzwierzęcych powinny w sposób szczególny zwracać uwagę na obecność poszczególnych składników pokarmowych w diecie. Oleje pozyskiwane z alg mogą zawierać duże ilości kwasów omega-3, dlatego ich podaż jest zalecana przez wielu specjalistów.

Istota suplementacji omega-3 w codziennej diecie

Kwasy tłuszczowe omega-3, głównie EPA, DHA i ALA zaliczane są do NNKT, czyli niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, których organizm ludzki nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować. W ciele ludzkim mogą jedynie zachodzić procesy konwersji tych kwasów, które biorą udział w wielu kluczowych procesów życiowych. Bez ich odpowiedniej podaży możliwe jest zaburzenie funkcjonowania organizmu, osłabienie odporności czy większa podatność na niektóre choroby.

Omega 3 w kapsułkach

Czy omega 3 z alg jest odpowiednie dla dzieci?

Naturalne kwasy omega 3 z alg są surowcem mogącym znaleźć zastosowanie w wielu produktach. Olej z alg wyekstrahowany we właściwy sposób nie nosi specyficznego zapachu i posmaku rybiego, co sprawia, że chętnie jest włączany do diety dzieci. Obecność kwasów tłuszczowych omega-3 w spożywanych posiłkach ma szczególne znaczenie dla rozwoju organizmu dziecka już od samego początku, a nawet jeszcze w okresie płodowym.

Znaczenie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w rozwoju dzieci

Kwasy omega odgrywają kluczową rolę w rozwoju układu nerwowego, mózgu czy narządu wzroku. Ma to miejsce, jak zostało wspomniane, już na etapie życia płodowego, dlatego spożycie lub suplementacja omega-3 jest tak ważna również dla kobiet w ciąży czy tych planujących macierzyństwo, a potem karmiących piersią. Rozszerzanie diety dziecka czy przejście na karmienie mlekiem modyfikowanym również powinno brać pod uwagę właściwe ilości NNKT.

Dopasowana do dziecka suplementacja dobrym rozwiązaniem

Wiele dzieci nie przepada za smakiem czy zapachem ryb. Również rodzice, mając własne przyzwyczajenia czy obawy na przykład przed zakrztuszeniem się ością, nie podają odpowiednich porcji ryb morskich dziecku. Jeżeli w takich sytuacjach dieta nie zostanie uzupełniona kwasami omega-3 w postaci dostosowanego do wieku dziecka suplementu, mogą pojawić się negatywne skutki niedoborów. Oczywiście stosowanie suplementów diety u małych dzieci należy skonsultować z lekarzem. Wprowadzenie na rynek produktu z alg o prostym składzie i przystępnej formie może być dobrym pomysłem na uzupełnienie diety nawet tych najmłodszych.

Jakie właściwości mają preparaty z kwasami omega 3 z alg morskich?

Do pozyskiwania oleju z alg mogą być wykorzystywane różne ich odmiany. W związku z tym wydajność surowca jest także zróżnicowana, podobnie jak ostateczna procentowa zawartość poszczególnych kwasów tłuszczowych. W naszej ofercie możesz znaleźć substancje o pewnym pochodzeniu, pozyskiwane w sposób zgodny z zasadami zrównoważonej gospodarki. Dostarczamy je w postaci płynu w beczkach, albo też gotowych kapsułek z olejem o określonym składzie i właściwościach.

Pozyskiwanie kwasów tłuszczowych z alg

Proces ekstrakcji oleju z alg odbywa się w kontrolowanych warunkach, przez co można być pewnym jego stałej jakości. Algi nie mają wysokiej zawartości procentowej tłuszczu w świeżo poławianym surowcu, dlatego wymagają dopracowanej obróbki. Jest to istotne w szczególności ze względu na delikatne kwasy omega. Przygotowanie gotowego produktu w postaci oleju wykonywane jest przez specjalistów, z wykorzystaniem starannie opracowanych procedur. Dzięki temu można być pewnym jego świeżości, niskiego poziomu utlenienia i doskonałej czystości.

Przewaga preparatów omega-3 nad innymi formami alg

Hodowle alg morskich pozwalają zagwarantować ich doskonałą jakość i wysoki poziom czystości. Jeżeli jednak zastanawiasz się, czy olej z alg zawierający omega-3 na pewno jest lepszy od zawierających duże ilości błonnika i innych substancji alg suszonych czy w odmiennej formie, warto byś zdawał sobie sprawę z właściwości tych surowców. Aby dostarczyć do organizmu zalecaną dzienną dawkę omega-3, trzeba byłoby spożyć w zależności od typu alg nawet kilkaset gramów produktu. To w odróżnieniu od połknięcia jednej kapsułki czy spożycia określonej porcji płynu może być trudne w zrównoważonej diecie, zwłaszcza że może wiązać się z dostarczeniem nadmiernej ilości innych substancji, na przykład jodu.

Kontrola jakości i zrównoważone pozyskiwanie surowców

Wszystkie ssurowce do suplementów czy kosmetyków znajdujące się w naszej ofercie pochodzą ze stale kontrolowanych pod kątem jakości źródeł. W regularnych testach sprawdzana jest czystość substancji, zawartość składników aktywnych oraz inne właściwości. Ponieważ przykładamy ogromną wagę do poszanowania środowiska naturalnego, staramy się, aby wszystkie półprodukty i surowce, które oferujemy, były pozyskiwane w sposób wyrządzający ja najmniejszą szkodę, negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Pozyskiwanie w sposób zrównoważony kwasów tłuszczowych Omega-3 z różnorodnych typów morskich alg jest drogą, którą obiera coraz większa ilość producentów suplementów diety i środków specjalnego przeznaczenia dietetycznego, czy też substancji kosmetycznych. Algi jako surowiec stają się nie tylko coraz powszechniejsze, ale także rośnie świadomość ich potencjału w dietetyce i kosmetologii. Warto wykorzystać ten czas na wprowadzenie na rynek dobrej jakości produktów, które będą w stanie zyskać liczne rzesze odbiorców. Sprawdź ofertę Bio-Nutrition.pl i stwórz z nami najlepsze propozycje.

Call Now Button