Surowce o sprawdzonej i wysokiej jakości do produkcji suplementów diety oraz żywności, dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

(+48) 605-851-336
info@bio-nutrition.pl

Blog

HomeBlogOlej z kryla. Wykorzystaj w suplementach
Olej z kryla

Olej z kryla. Wykorzystaj w suplementach

Olej z kryla jest surowcem pozyskiwanym z niewielkich skorupiaków, żyjących jedynie w czystych wodach oceanicznych. Kryl stanowi pożywienie dla morskich ptaków, fok, wielorybów i innych stworzeń, nie należy natomiast zwykle do pożywienia ludzi. Jednak znaczenie kryla w łańcuchu pokarmowym jest nie do przecenienia. Wartości odżywcze, w tym przede wszystkim zawartość zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz antyoksydantów sprawia, że po kryla jako surowiec sięga się coraz chętniej.

Spis treści
Pozyskiwanie i wytwarzanie
Właściwości w suplementach
Opinie i ceny

Pozyskiwanie i wytwarzanie oleju z kryla antarktycznego. U nas dostępny w płynie

Świadomość konieczności dbania o zdrową dietę i styl życia stale rośnie, dlatego surowce takie jak olej z kryla zawierające szereg prozdrowotnych składników są chętnie wybierane. Choć suplementy gromadzące zdrowe kwasy tłuszczowe i antyoksydanty nie mogą być stosowane jako zamiennik zdrowej i zróżnicowanej diety, z powodzeniem są w stanie ją uzupełniać. Sprawdzone źródła surowca, właściwy proces produkcji oraz odpowiednia forma oleju mogą pozwolić Ci na stworzenie produktu doskonałego.

Pozyskiwanie surowców najwyższej jakości

Nasza oferta obejmuje różnorodne oleje morskie. Dzięki nowoczesnemu podejściu do asortymentu firmy Bio Nutriton staramy się dostarczać niejednokrotnie innowacyjne surowce najwyższej jakości. Jednocześnie dbamy o to, by proces ich pozyskiwania był zgodny z założeniami zrównoważonej gospodarki morskiej i nie miał negatywnego wpływu na otoczenie. Produkty pochodzą z rejonów czystych, pozwalających na optymalne wykorzystanie zasobów.

Proces wytwarzania

Kryle są niewielkimi skorupiakami o długości dochodzącej maksymalnie do 65 mm w zależności od gatunku. Najczęściej wykorzystywany kryl antarktyczny musi być poddawany odpowiedniej obróbce, by pozyskać z niego wartościowy olej i nie utracić cennych składników. Należą do nich kwasy tłuszczowe omega-3 w postaci fosfolipidów, uznawanych za cenniejszą niż trójglicerydy czy etyloester. Obok nich w oleju występuje silny antyoksydant astaksantyna, dzięki któremu usuwane są wolne rodniki.

Czy postać oleju ma znaczenie?

Zasadniczo olej wytwarzany z kryla ma postać płynną w temperaturze pokojowej. W takiej też formie znajduje się w naszym asortymencie, pakowany w zbiorcze beczki lub gotowe kapsułki. Produkt jednak może być składnikiem złożonych suplementów diety i przyjąć inną postać, zależną od wymagań. Istotne jest jedynie, by proces obróbki surowca nie spowodował degradacji jego właściwości.

Olej z kryla w kapsułkach

Jaki właściwości ma olej z kryla wykorzystywany do suplementów?

Najprostsza postać surowca – olej z kryla w płynie nie jest przetworzona, nie zawiera sztucznych dodatków. Spełnia założenia idei clean label, by tworzone przez Ciebie suplementy nie miały długiej listy składników o sztucznym pochodzeniu. Oleje morskie, do których należy tłuszcz pozyskiwany z kryla, cechuje wysoka zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Co więcej, ich forma w oleju wytwarzanym z kryla ma odmienną od oleju rybiego postać, wykorzystywaną bezpośrednio przez organizm, lepiej wchłanialną.

Wartości odżywcze olejów morskich

Oleje pozyskiwane z morskich ryb, a także z alg czy właśnie kryla łączy główna cecha – zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Kwasy omega-3 należą do NNKT, są egzogenne, czyli nie mogą zostać wytworzone przez organizm, muszą być dostarczane z zewnątrz. Mogą być przy okazji doskonałym nośnikiem dla witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, a także w zależności od pochodzenia zawierać inne cenne składniki.

Wyjątkowe zdrowe kwasy tłuszczowe z kryla

Omega-3 w olejach rybich występuje najczęściej w postaci trójglicerydów. W krylu są to fosfolipidy, które wchłaniane są w sposób powolny i stabilny do krwi, stanowiąc naturalny składnik, budulec błon komórkowych. Uzupełnieniem tej korzystnej postaci kwasów tłuszczowych jest obecność wspomnianego silnego antyoksydantu, który wraz z NNKT ma pozytywny wpływ na procesy odbywające się w całym organizmie.

Jaki olej z kryla wybierają konsumenci? Znaczenie opinii i ceny

Naturalny olej z kryla opinie ma dobre, znany jest na rynku już od dłuższego czasu. Aby jednak był wybierany, musi być optymalnej jakości w atrakcyjnej cenie. Surowiec wykorzystywany był nie tylko w suplementach diety dla ludzi, ale także w tworzeniu wartościowych składników pożywienia zwierzęcego. Znaczenie kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 jest nie do przecenienia w jadłospisie, a odpowiednia suplementacja może pomóc w przywróceniu zdrowego funkcjonowania organizmu.

Znaczenie kwasów tłuszczowych omega-3 w diecie

Rola kwasów tłuszczowych w organizmie człowieka jest bardzo szeroka. Ich waga jest kluczowa już od pierwszych chwil – w życiu płodowym mogą mieć wpływ na kształtowanie się układu krwionośnego, nerwowego i narządów wzroku. Ich właściwa podaż w późniejszym czasie wpływa na funkcjonowanie kluczowych układów, przedbieg procesów na poziomie komórkowym. Mogą być odpowiedzialne za funkcjonowanie mózgu czy optymalny poziom odporności. Choć zaspokojenie potrzeb zdrowego człowieka na kwasy tłuszczowe omega-3 nie jest aż tak trudne do zaspokojenia, to jednak w typowej polskiej diecie mało kto jest w stanie przyjmować regularnie optymalną porcję NNKT z pożywieniem.

Zdrowa suplementacja

Suplementacja olejem wytworzonym z kryla ma poza dostarczaniem kwasów tłuszczowych również znaczenie pod kątem zawartych w nim antyoksydantów. Substancje w kapsułce czy innej formie, w jakiej powstanie suplement, są na tyle skondensowane, że niewielka ich ilość pozwoli zaspokoić dzienne zapotrzebowanie. Warto pamiętać, by nie traktować suplementów diety jako substytutu zróżnicowanej zdrowej diety. Powinny być one jedynie jej uzupełnieniem.

Kontrola jakości i sprawdzone opinie – sposób na sukces produktu

Wśród surowce do suplementów, dla branży spożywczej czy kosmetycznej dostępnych w naszym asortymencie nie brakuje produktów naturalnych, wspierających zdrowie. Bez względu na to, do czego mają być przeznaczone, dbamy o ich stałą jakość. Testy w akredytowanych laboratoriach przeprowadzane są regularnie, byś mógł mieć pewność jakości. Potwierdzają to opinie współpracujących przedsiębiorstw, z którymi dzielimy się również chętnie doświadczeniem, by wspólnie tworzyć ich sukces.

Wprowadzenie na rynek suplementu diety zawierającego dobrej jakości olej z kryla jest doskonałą decyzją. Po produkt ten sięgają chętnie liczni konsumenci z różnych grup, dlatego można tworzyć kompleksowe rozwiązania. Sprawdź, jakie możliwości możesz mieć, nawiązując współpracę z naszą firmą Bio-Nutrition. Wspólnie stworzymy Twój sukces!

Call Now Button