Surowce o sprawdzonej i wysokiej jakości do produkcji suplementów diety oraz żywności, dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

(+48) 605-851-336
info@bio-nutrition.pl

Blog

HomeBlogOlej z alg w kapsułkach

Olej z alg w kapsułkach

Olej z alg w kapsułkach to jedna z naszych innowacyjnych propozycji, która pozwala na szybkie wprowadzenie na rynek suplementu diety dla wymagających odbiorców. Wśród bardzo licznych propozycji olejów morskich zawierających niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – NNKT omega-3 EPA i DHA, olej pozyskiwany z alg wyróżnia się roślinnym pochodzeniem. To idealna substancja dla wegan i wegetarian oraz innych osób, które nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego.

Spis treści
Czym jest ten produkt?
Sposób na wegańską suplementację NNKT
Suplement diety dla wymagających

Czym jest olej z alg morskich w kapsułkach?

Oleje morskie to cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych niezbędnych w diecie. Biorąc pod uwagę olej z alg, kapsułki stanowią wygodną formę z odpowiednią porcją produktu, po którą łatwo sięgnąć bez względu na sytuację. Tłuszcz z alg pozyskiwanych w sposób zrównoważony, bez negatywnego wpływu na środowisko jest w sposób naturalny pozbawiony zanieczyszczeń. Nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędnym składnikiem diety osób w każdym wieku, w tym także dzieci w okresie płodowym.

Cenne składniki olejów pozyskiwanych z alg

O wysokich wartościach w dietetyce oleju z alg decyduje zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych należących do grupy egzogennej, nieprodukowanej przez organizm ludzki. Wegańskie pochodzenie oleju ekstrahowanego z alg w dopracowanym procesie technologicznym pozwala na szerokie zastosowanie w praktycznie każdej diecie. Brak nieprzyjemnego zapachu, neutralność smakowa sprawiają, że sam olej nadaje się do różnych implementacji, jednak gotowe kapsułki stanowią najwygodniejszą dla odbiorców propozycję. Składniki oleju z alg cechują się wysoką biodostępnością, są dobrze przyswajane przez organizm ludzki.

Omega-3: EPA i DHA

Olej z alg jako źródło DHA został zatwierdzony zarówno przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków, a także dopuszczony do zastosowań spożywczych przez Komisję Europejską. W zależności od odmiany algi udaje się uzyskać nawet 40% zawartość DHA w surowcu. Jest on także źródłem kwasów EPA, które w ocenie naukowców odgrywają istotną rolę w wielu procesach w organizmie ludzkim. Nienasycone kwasy tłuszczowe DHA i EPA z oleju z alg cechują się biorównoważnością pod kątem przyswajania do ich odpowiedników zawartych w łososiu, dzięki czemu osoby nieakceptujące ryb czy rybiego tłuszczu mogą skorzystać z cennego zamiennika.

Dogodna forma kapsułek

Niewielkie wegańskie kapsułki stanowią dobrą alternatywę dla olejów sprzedawanych w butelkach. O wiele prostsze jest ich dawkowanie, które wbrew pozorom wcale nie wymaga przełykania kapsułek. Można również ich zawartość wyciskać na przykład prosto do posiłku w sytuacji, gdy osoba poddawana suplementacji ma problem z przełykaniem. Kapsułki mają ściśle określoną ilość składnika czynnego, maksymalnie prosty skład. Nie ma ryzyka rozlania produktu podczas podawania. Prostsze jest także zwykle przechowywanie.

Wegańska suplementacja NNKT dzięki olejowi z alg w formie kapsułek

Na diety wegańskie i wegetariańskie decyduje się coraz więcej osób, nie tylko ze względów ideologicznych, ale również zdrowotnych. Jeśli weźmiesz pod uwagę olej z alg morskich, kapsułki o wegańskim składzie wydają się świetnym uzupełnieniem takiego sposobu odżywiania. Wprowadzenie na rynek produktu idealnie wpisującego się w potrzeby wegetarian i wegan jest doskonałym pomysłem. Rola, jaką odgrywa NNKT w diecie każdego człowieka, jest bardzo ważna, choć nie zawsze istnieje jej świadomość. Możliwość zastosowania wydajnej suplementacji produktami roślinnymi jest doceniana w szczególności przez dietetyków oraz osoby, które mają pełną świadomość znaczenia tego, co spożywają.

Rola NNKT w diecie człowieka

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, w szczególności DHA i EPA odpowiadają za sprawną pracę kluczowych układów w ciele człowieka – sercowo-naczyniowego, nerwowego, odpornościowego. To jeden z budulców ważnych ludzkich tkanek, który pośrednio wpływa także na pracę mózgu. Jest niezbędny w okresie kształtowania się poszczególnych układów płodu, a jego silne niedobory mogą mieć związek z późniejszym występowaniem schorzeń czy wad. Prowadzone są także badania nad wpływem suplementacji DHA i EPA u osób w podeszłym wieku, które wykazują związki z utrzymaniem, a nawet poprawą zdolności poznawczych oraz umysłowych w przypadku ludzi przyjmujących regularnie wskazane NNKT.

Kapsułki z olejem z alg

Gotowy produkt nie tylko dla wegetarian i wegan

W kompletnej wegańskiej diecie dosyć trudno jest dostarczyć wszystkich niezbędnych składników, a jednocześnie komponować zbilansowane i smaczne posiłki. Ciężko również o wydajne źródła kwasów tłuszczowych omega-3, dlatego suplementacja roślinnymi olejami morskimi jest doskonałym rozwiązaniem. Same algi w diecie również mogą się znaleźć, jednak zawierają szereg innych składników, które przy spożyciu odpowiedniej pod kątem NNKT ilości alg byłyby nadmiarowe. Jednak olej z alg będzie dobry także w wielu innych sytuacjach, na przykład dla osób nielubiących smaku ryb, czy po prostu chcących sięgnąć po zdrowe, roślinne źródło niezbędnych kwasów tłuszczowych zgodne z aktualnymi trendami.

Atrakcyjny suplement diety dla wymagających – kapsułki z olejem z alg

Rosnąca świadomość wpływu spożywanych produktów na jakość życia sprawia, że rośnie także zainteresowanie surowcami i produktami najwyższej jakości. Z pewnością nasz olej z alg w postaci kapsułek to doskonała jakość, sprawdzone pochodzenie i potwierdzona niezależnymi testami laboratoryjnymi czystość. Jednak decydując się na współpracę z nami możemy zaoferować Ci coś więcej – szeroki asortyment naturalnych surowców i produktów o charakterze suplementów, farmaceutyków czy dodatków do żywności, a także nasze fachowe doradztwo i dzielenie się doświadczeniem.

Pochodzenie, jakość i czystość surowców

Wszystkie sprzedawane przez nas surowce i suplementy są starannie komponowane jedynie ze sprawdzonych źródeł. Korzystamy z surowców pozyskiwanych w sposób zrównoważony, aby środowisko naturalne nie cierpiało. Algi jako naturalne środowisko do życia wybierają jedynie czyste wody, dlatego zapewnienie maksymalnych parametrów czystości uzyskiwanych substancji jest o wiele prostsze. Jakość oraz czystość oferowanych surowców stale badamy pod wieloma kątami, abyś mógł mieć pewność tego, co kupujesz. Badania wykonywane są regularnie w akredytowanych laboratoriach, dotyczą między innymi stabilności, kontaminacji, zawartości substancji aktywnych czy właśnie czystości.

Dogodna forma współpracy przy tworzeniu oferty

Kiedy znasz już zalety naszej propozycji oleju z alg, z pewnością zastanawiasz się, jak wykorzystać go w swojej ofercie. Zdajemy sobie sprawę, że współczesny rynek suplementów diety i substancji odżywczych potrafi być wymagający, dlatego stawiamy przede wszystkim na naturalne pochodzenie i jakość naszych surowców. Skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy optymalne rozwiązania i pomożemy Ci w sprawnym wprowadzeniu kapsułkowanego oleju z alg na rynek. Zapraszamy do współpracy!

Call Now Button