Surowce o sprawdzonej i wysokiej jakości do produkcji suplementów diety oraz żywności, dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

(+48) 605-851-336
info@bio-nutrition.pl

Blog

HomeBlogOlej z alg w hurtowni Bio Nutrition

Olej z alg w hurtowni Bio Nutrition

Olej z alg, dostępny w naszej hurtowni, jest doskonałym, wegańskim surowcem wykorzystywanym w przemyśle spożywczym, a także do produkcji suplementów diety. Stanowi cenne źródło kwasów DHA, uznane jako środek spożywczy dopuszczony przez Komisję Europejską. Oleje morskie roślinne pozyskiwane są w zrównoważony sposób, aby jak najbardziej ograniczyć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Poznaj właściwości alg jako źródła kwasów tłuszczowych, sprawdź dostępne postaci surowca i możliwe zastosowanie.

Spis treści
Właściwości surowca
Dostępne postaci
Zastosowanie

Naturalny olej z alg morskich z DHA – poznaj właściwości surowca dostępnego w naszej hurtowni

Wszystkie cenne składniki, jakie posiada olej z alg – DHA, EPA, inne kwasy nienasycone oraz – w zależności od sposobu pozyskiwania i poziomu oczyszczenia – także minerały i witaminy mają pozytywne oddziaływanie na organizm ludzki. Jako tłuszcz roślinny w naturalny sposób nadaje się do wykorzystania w roli nośnika witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Ceniony jako wegańskie, roślinne źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, czyli NNKT jest coraz częściej spotykany w wysokiej jakości produktach spożywczych czy kosmetycznych dla wymagających odbiorców. Ma postać płynu, który może zostać dodany do wielu zróżnicowanych artykułów.

Roślinne źródło kwasów omega-3

Głównym powodem, dla którego wielu producentów sięga po odpowiedni gatunek alg jako źródło oleju, jest obecność nawet 40% cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Źródłem tej substancji najczęściej są niewielkie, bo jednokomórkowe mikroalgi Schizochytrium sp. Te organizmy w naturalny sposób dostarczają wysokiej zawartości kwasów EPA oraz DHA, olej z nich pozyskiwany nie wymaga dalszej obróbki w celu uzyskania wyższych stężeń kwasów omega. Tak małe organizmy oraz proces ich obróbki sprawiają, że otrzymany surowiec cechuje się wysokim poziomem czystości oraz stałości składu.

Wegański produkt dla wymagających

Aktualne trendy związane z ochroną środowiska oraz korzystaniem z produktów o jak najmniejszej ingerencji w otoczenie skupiają się na wegańskich propozycjach. To artykuły spożywcze czy kosmetyczne, które powstały bez udziału zwierząt, substancji pozyskiwanych w sposób powodujący ich cierpienie. DHA i EPA z alg morskich to świetny przykład czysto wegańskiego produktu, który jest w stanie dostarczyć wysoce biodostępne składniki diety porównywalne z tymi samymi kwasami tłuszczowymi na przykład z łososia, bez konieczności połowu ryb. Znając ważną rolę NNKT w organizmie ludzkim na każdym etapie jego rozwoju i funkcjonowania, warto postawić na naturalne produkty wegańskie o działaniu zbliżonym do ich odzwierzęcych odpowiedników.

Ty wybierasz – olej z alg do picia w płynie czy w kapsułkach?

To, co cechuje olej z alg do picia albo w postaci kapsułek to łagodny smak, niezawierający silnego charakterystycznego rybiego posmaku, jaki występuje w większości tranów oraz olejów morskich. Surowiec w naszej ofercie dostępny jest w beczkach, pozwalających na wykorzystanie w dalszej obróbce i produkcji, a także gotowych już kapsułkach ze starannie dobraną porcją produktu. Taki wybór pozwala Ci na podjęcie decyzji, czy chcesz skomponować własny skład produktu spożywczego, suplementu diety, czy też bazujesz na przygotowanych przez nas kapsułkach zgodnych z filozofią czystych, krótkich etykiet ze składem, czyli tak zwanych clean label.

Butelki z olejem z alg

Suplementy diety w dogodnej postaci

Coraz chętniej stosowany w dodatkowych składnikach uzupełniających dietę olej pozyskiwany z alg może mieć zróżnicowaną postać. Tłuszcz jest bowiem także dodawany do produktów spożywczych, albo też sam stanowi bazę do komponowania kapsułek lub płynu bogatego w witaminy i mikroelementy. Stworzenie suplementu diety w postaci dostosowanej do potrzeb potencjalnych odbiorców nie będzie trudne, gdyż olej może być poddany różnego rodzaju obróbce.

Naturalny dodatek wzbogacający produkty spożywcze

Oleje w płynnej postaci to szansa dla konsumenta nieco innego niż suplementacyjne podejście do surowca. Płyn można bowiem zastosować podobnie jak klasyczne oleje rzepakowy, lniany czy z oliwek jako dodatek do posiłków w codziennej diecie. Dzięki stosunkowo neutralnemu smakowi i zapachowi sprawdzi się w roli bazy dla sosu do sałatki czy dodatku do gotowych dań różnego rodzaju. Warto spożywać go w postaci nie podgrzane, by zachować maksymalną ilość zdrowych składników odżywczych.

Gdzie olej z alg znajduje zastosowanie? Sprawdź jego potencjał i zamów w naszej hurtowni

Współczesny olej z alg morskich uznawany jest za świetny zamiennik tranu i oleju z ryb różnego rodzaju. Przeprowadzono już wiele badań potwierdzających dobrą przyswajalność kwasów tłuszczowych z roślinnych źródeł, w tym także alg. Dlatego potencjał do wykorzystania, jaki daje proponowany przez nas olej, jest naprawdę bogaty. Proponujemy Ci surowiec o przebadanych właściwościach, pod stałą kontrolą, dostępny w wybranej przez Ciebie ilości.

Wysokiej jakości surowiec o przebadanym składzie

Każdy z surowców dostępnych w naszej ofercie podlega stałej kontroli. Zaopatrujemy firmy z branży spożywczej, farmaceutycznej i kosmetycznej, dlatego jakość i niezmienne właściwości produktów są dla nas najważniejsze. Laboratoryjne regularne testy surowców pod kątem czystości, zawartości składników aktywnych, stopnia kontaminacji oraz stabilności pozwalają zapewnić Ci wszystkie pożądane cechy danej substancji.

Alternatywa dla rybnych olejów morskich

O znaczeniu nienasyconych kwasów tłuszczowych w diecie człowieka już od pierwszych chwil życia powstało wiele publikacji. To szczególnie ważne związki w rozwoju układu nerwowego i jego stabilnej pracy, a także wspierające odporność organizmu i jego walkę ze stanami zapalnymi. Wegańskie źródło omega-3 EPA i DHA to idealna alternatywa dla innych olejów morskich o pochodzeniu zwierzęcym, których wiele osób nie może lub nie chce przyjmować. Zwykle codzienna dieta, w szczególności w polskich warunkach nie dostarcza optymalnej dla organizmu ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, co można zmienić, regularnie przyjmując odpowiednie suplementy.

Produkty spożywcze i suplementy dla wielu odbiorców

Przeciwwskazania do stosowania algowego oleju w diecie praktycznie nie występują u osób zdrowych. Oczywiście należy stosować się do zalecanych ilości i nie przekraczać dziennych dawek. Alergie na produkty tego typu są wyjątkowo rzadkie, a dawki wystarczające do zaspokojenia zapotrzebowania na DHA czy EPA są dobrze tolerowane nawet przez organizmy dzieci. Dlatego olej uzyskiwany z alg może być składnikiem wielu różnorodnych suplementów czy produktów spożywczych, wzbogacając ich skład o naturalny cenny wegański

Przemysł spożywczy czy kosmetyczny jest otwarty na produkty wykorzystujące naturalne surowce jako źródło cennych składników odżywczych lub pielęgnujących. Warto wprowadzać surowce, które znajdują uznanie w różnorodnym wykorzystaniu, lecz nie są jeszcze bardzo popularne. Dzięki nim Twój produkt może się wyróżnić i zostać zauważony. Sprawdź nasze algowe oleje oraz inne substancje dostępne w asortymencie, razem możemy stworzyć doskonały produkt końcowy lub dystrybucję i dalszą odsprzedaż wysokiej jakości surowców.

Call Now Button