Surowce o sprawdzonej i wysokiej jakości do produkcji suplementów diety oraz żywności, dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

(+48) 605-851-336
info@bio-nutrition.pl

Blog

HomeBlogOlej MCT z kokosa
Olej MCT z kokosa

Olej MCT z kokosa

Olej MCT z kokosa jest cenną substancją pozyskiwaną bezpośrednio z oleju z miąższu orzechów kokosowych. Dzięki swoim właściwościom związanym z dobrym wchłanianiem przez organizm i możliwością szybkiego dostarczenia energii oleje MCT są szeroko wykorzystywane w specjalistycznych dziedzinach. Sprawdź, jakie rodzaje i formy kokosowych olejów MCT warto wybrać, jakie są ich właściwości oraz w jakich sytuacjach najlepiej je stosować.

Spis treści
Właściwości
Zastosowanie
Które MCT warto wybrać?

Jakie właściwości ma naturalny olej MCT z kokosa?

Po okresie dużej popularności oleju kokosowego dietetycy, specjaliści związani ze sportem oraz inne osoby zainteresowane zdrowym odżywianiem skupiły się na kluczowym składniku tego surowca – średniołańcuchowych kwasach tłuszczowych. Olej MCT z kokosa, czyli cztery rodzaje kwasów tłuszczowych o szczególnych dla dietetyki właściwościach, to naturalne tłuszcze nasycone, które różnią się od swoich długołańcuchowych odpowiedników. To sposób wchłaniania, potencjalny wpływ na poziom cholesterolu czy właściwości grzybobójcze sprawiają, że MCT jest coraz chętniej włączany w różnego rodzaju diety.

Szybkie wchłanianie, czyli skoncentrowana dawka energii

Proces trawienia tłuszczów MCT jest uproszczony w stosunku do długołańcuchowych kwasów. Nie wymagają obecności żółci i lipazy, są wchłaniane bezpośrednio z nabłonka układu trawiennego i transportowane żyłą wrotną do wątroby. Dlatego też nasycone tłuszcze Medium Chain Triglicerydes C6 – kwas kapronowy, C8 – kwas kaprylowy, C10 – kwas kaprynowy oraz C12 – kwas laurynowy to dobre źródło szybko dostępnej energii. Dodatkowo obserwacje wskazują, że przyjmowanie MCT, mimo że to tłuszcze nasycone, nie wpływa na poziom cholesterolu w organizmie. MCT w prosty sposób ulega przekształceniu w ciała ketonowe, może wpływać na poprawę metabolizm.

MCT – naturalne substancje bakterio i grzybobójcze

Oleje MCT mają też właściwości bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Osoby przyjmujące regularnie MCT jako suplement diety i walczące z kandydozą wykazują w badaniach większą skuteczność leczenia. Właściwości te wykorzystywane są również przy produkcji naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych, dla których olej kokosowy lub MCT z kokosa bywa dobrą bazą, nośnikiem dla substancji aktywnych, w tym także witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Olej kokosowy

Zastosowanie oleju MCT z kokosa. Gdzie się wykorzystuje średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe?

Wysokiej jakości olej MCT z kokosa jest stale przedmiotem badań specjalistów przede wszystkim z dziedziny dietetyki. Z uwagi na różne dostępne formy MCT możesz wykorzystać go w wielu aplikacjach, zarówno jako składnik główny, jak i substancję pomocniczą. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe doceniają sportowcy czy osoby, które czeka intensywny wysiłek umysłowy. Znane są także zastosowania MCT w odżywkach dla ludzi cierpiących na niektóre choroby.

MCT w diecie osób aktywnych fizycznie – odżywki i bulletproof coffee

Z uwagi na fakt, że kwasy tłuszczowe MCT są przetwarzane na energię o wiele szybciej niż standardowe tłuszcze nasycone, idealnie sprawdzają się w odżywkach dla sportowców. Gotowe koktajle, odżywki w proszku do przygotowania, specjalne shoty czy inne formy dostosowane do potrzeby będą idealne przy długotrwałym wysiłku, na przykład podczas treningu czy zawodów. Dużą popularność zyskuje także tak zwana bulletproof coffee, napój będący połączeniem ulubionej kawy i oleju MCT z kokosa, a także masła czy korzennych przypraw. To popularny element diety ketogenicznej, stosowany również w klasycznych jadłospisach jako napój dający dużą dawkę energii na dłuższy czas.

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe a schorzenia układu trawiennego

Kokosowy olej MCT sprawdza się od dłuższego czasu jako element odżywek dla osób mających problemy z właściwą gospodarką tłuszczową w organizmie, cierpiących na przykład na choroby jelit. Sprawdzą się również w preparatach dla alergików, nie ma przeciwwskazań, by przyjmowały je dzieci. To także nieoceniony element odżywek i innych suplementów pokarmowych dla osób osłabionych, niedożywionych, również w chorobach nowotworowych.

Neutralne pod kątem smaku i zapachu tłuszcze

Kwasy tłuszczowe z grupy MCT, w szczególności C8 i C10 cechuje neutralny smak i zapach, nie pozostawiają również nieprzyjemnych posmaków. Dlatego obok zastosowań jako dobre źródło łatwo przyswajalnej energii tłuszcze MCT spotyka się także w roli substancji pomocniczych, nośników dla witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Z powodzeniem występują również w aplikacjach kosmetologicznych, różnego rodzaju odżywkach i maskach na ciało oraz włosy.

Jaki olej MCT z kokosa warto wybrać?

Miąższ kokosa jest świetnym naturalnym źródłem kwasów MCT, dlatego warto postawić na tłuszcze pozyskiwane właśnie z tego źródła. Każdy proponowany przez nas olej MCT z kokosa jest pozyskiwany w 100% z kokosów, bez dodatku oleju palmowego. Są to surowce o charakterze wegańskim, bezglutenowym, idealnym do diety Keto, Paleo czy wegetariańskiej, wolne od GMO. Abyś mógł dostosować swoją ofertę do potrzeb konsumenta, znajdziesz w asortymencie naszych surowców zarówno zróżnicowane formy olejów, jak i ich składów pod kątem zawartości procentowej poszczególnych kwasów tłuszczowych.

Oleje MCT C8 i C10 – czyste źródła kwasów kaprylowego i kaprynowego

Wśród olejów MCT w różnej postaci wyróżniamy również specjalnie przygotowane surowce – oleje MCT C8, czyli czyste źródło kwasu kaprylowego, a także C8 + C10 – kwas kaprylowy i kapronowy w wybranej proporcji 60:40, 70:30 lub 80:20. Te substancje pomogą Ci w skomponowaniu doskonałych suplementów czy odżywek, albo dalszej odsprzedaży. Dzięki dogodnej formie do wyboru – gotowych kapsułek, butelek o określonej pojemności czy zbiorczych beczek oferowany produkt dostosowujemy w pełni do Twoich potrzeb.

Emulsja, proszek czy klasyczny płyn?

Produkcja wybranych środków dietetycznych czy kosmetyków wymaga często określonej formy surowców, dlatego nasza oferta obejmuje również inne formy kwasów MCT. Sprawdź emulsję, również w postaci skoncentrowanej, która ma gotową do aplikacji postać. Dostępne są także klasyczne postaci płynnego MCT albo specjalnie przygotowanego proszku. Warto zaznaczyć, że proszek MCT nie zawiera maltodekstryny, świetnie rozpuszcza się w płynach o różnej temperaturze. Przystępna forma pozwala na uzyskanie zawartości 75% oleju MCT.

Oleje kokosowe będące dobrym źródłem średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych są cenione w wielu gałęziach dietetyki, a także jako substancja pomocnicza dla preparatów witaminowych. To także chętnie wykorzystywany składnik naturalnych kosmetyków. Właściwości MCT z naszej oferty Bio Nutrition są stale kontrolowane, dlatego możesz mieć pewność wysokiej jakości surowca, jakiego użyjesz do swoich produktów. Postaw na sprawdzone źródła i najlepsze propozycje naturalnych substancji, zacznij współpracę z nami jeszcze dziś.

Call Now Button