Surowce o sprawdzonej i wysokiej jakości do produkcji suplementów diety oraz żywności, dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

(+48) 605-851-336
info@bio-nutrition.pl

Blog

HomeBlogOlej MCT w proszku
Olej MCT w proszku

Olej MCT w proszku

Olej MCT w proszku jest wygodną postacią średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych chętnie wykorzystywanych w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, a także w suplementach diety. MCT dostępne w naszym asortymencie surowców i dodatków pochodzi w 100% z oleju kokosowego. To gwarancja stałej jakości, niezmiennych właściwości i dogodnej postaci. Przekonaj się, jakie właściwości ma MCT w proszku, gdzie oleje mogą być użyte i jakimi opiniami się cieszą.

Spis treści
Aplikacja MCT w tej formie
Opinie użytkowników
Wybór postaci MCT

Wygoda aplikacji, czyli olej MCT w proszku

Zastosowanie surowca, jakim jest olej MCT w proszku, jest wyjątkowo szerokie. Produkt z naszej oferty możesz nabyć w dogodnych opakowaniach – torebkach, pojemnikach lub workach różniących się objętością. Dzięki temu jego aplikacja nie przysparza trudności, a odmierzenie odpowiednich porcji nie wymaga specjalistycznych sprzętów. Produkty o przeznaczeniu spożywczym zawierające MCT mogą przybierać różne formy, zaś sproszkowany surowiec ułatwia ich dostosowanie do aktualnych potrzeb. Wygoda użycia, rozpuszczalność w płynach i prosta postać decydują o coraz częstszym wyborze surowca do produkcji różnorodnych suplementów.

Gotowy surowiec dobrej jakości

Sproszkowane MCT dostępne w naszej ofercie pozyskiwane jest z oleju kokosowego, cechuje się wysoką jego zawartością. To około 75% surowca. Nasz MCT jest wytwarzany jedynie z oleju kokosowego, nie zawiera tłuszczu palmowego czy innych niepożądanych dodatków. Proszek nie zawiera również maltodekstryny. Zarówno skład, zawartość substancji aktywnych, jak i jakość surowca jest regularnie kontrolowana w akredytowanych laboratoriach. Dzięki temu możesz mieć pewność, że oferowana substancja ma niezmienne parametry i właściwości.

Odżywki, shakes i inne suplementy

MCT w postaci proszku pozwala na dostarczenie doskonale przyswajalnych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha. To cenione w dietetyce trójglicerydy, których wchłanianie zachodzi w procesie utrudniającym odkładanie się nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej. Stanowią szybko przyswajalne źródło energii. Proszek dostępny w naszej ofercie bez trudu można rozpuścić w wodzie czy mleku, zarówno w temperaturze pokojowej, jak i ciepłych czy zimnych płynach. Dzięki temu zastosowanie MCT się rozszerza. Odżywki dla sportowców lub osób pracujących umysłowo to częste implementacje. Również inne rodzaje odżywek, shake w proszku, a także w postaci gotowej na przykład dla osób z problemami z wątrobą, określonymi chorobami mogą bazować na sproszkowanym MCT.

Produkt dostosowany do Twojego zapotrzebowania

Różne implementacje MCT wymagają zróżnicowanych postaci surowca. Dlatego nasza oferta to nie tylko substancja w proszku, ale także w innych formach. Podobnie zawartość poszczególnych typów MCT – kwasów C6, C8, C10 i C12 może być zróżnicowana w zależności od produktu. Kwas kapronowy i kaprylowy w czystej postaci płynnej oleistej, a także kwas kaprynowy i laurynowy w postaci białych kryształków i proszku mają zróżnicowane właściwości i wpływ na organizm. Pamiętaj, że oferowane przez nas MCT pochodzi w 100% z oleju kokosowego, nie zawiera w związku z tym tłuszczu palmowego czy innych niekorzystnych dodatków.

Opinie o nowoczesnym oleju MCT w proszku

W przypadku oleju MCT w proszku opinie osób komponujących produkty w oparciu o ten surowiec potwierdzają jego skuteczność. To komfort aplikacji w niemal każdym typie produktu końcowego, łatwe użytkowanie przez konsumentów. Musi być to jednak substancja naturalna, o stałej sprawdzonej jakości. Rola MCT w diecie sportowców, osób pracujących umysłowo czy cierpiących na określone schorzenia może być kluczowa.

Kokos przecięty na pół

Dlaczego warto stawiać na surowce dobrej jakości?

Każdy z proponowanych w naszej ofercie surowców jest regularnie poddawany testom w akredytowanym laboratorium. Dzięki temu możemy zagwarantować ich cechy, obecność substancji aktywnych na określonym poziomie, a także stale kontrolowany poziom stabilności, kontaminacji czy czystości. Wysoka, stała jakość surowców umożliwia uzyskanie doskonałych suplementów, farmaceutyków czy innych produktów. Brak zanieczyszczeń pozwala na implementacje z tak zwaną czystą etykietą, niezawierającą długiej listy substancji chemicznych dodawanych do innych produktów.

Rola MCT w specjalistycznej diecie

Kwasy tłuszczowe o średniej długości łańcuchów węglowych cechują się wyjątkowo szybkim metabolizmem. Oznacza to, że energia, której dostarczają, jest niemal natychmiastowo dostępna, a do jej pozyskania nie są obciążane zwykle wykorzystywane organy. Odgrywa to istotną rolę w sytuacjach, gdy organizm potrzebuje dużej dawki energii w krótkim czasie, na przykład przy intensywnym wysiłku fizycznym albo umysłowym. Odmienny proces przyswajania tłuszczów wspiera także żywienie w rekonwalescencji, chorobach wątroby, mukowiscydozie czy zaburzeniu wchłaniania substancji odżywczych w przebiegu biegunki, chorób jelit, celiakii.

Który olej MCT – proszek czy płyn?

Olej MCT w proszku występuje w formie doskonale sprawdzającej się do tworzenia suplementów wymagających przygotowania przez konsumenta. To właśnie wspomniane wcześniej różnorodne odżywki czy shake rozpuszczalne w wodzie albo mleku. Sprzedawane są często w saszetkach, puszkach z proszkiem czy gotowych już napojach. Wysoka zawartość MCT w sproszkowanej postaci umożliwia komponowanie skutecznych produktów. Kiedy lepszy będzie proszek, a kiedy emulsja czy płyn? Czym cechuje się koncentrat oleju oraz poszczególnych kwasów?

MCT w postaci płynu lub emulsji

Często spotykaną postacią MCT do suplementów jest płyn albo emulsja. Wynika to z naturalnej postaci tłuszczów w temperaturze pokojowej. Taka forma jednak niesie pewne ograniczenia co do postaci ostatecznego produktu. Proszek teoretycznie pozwala na szersze możliwości. Dostępne w naszej ofercie koncentraty w postaci emulsji mogą zawierać zwiększoną ilość kwasów kaprylowego oraz kaprynowego, czy nawet stanowić czyste źródło kwasu kaprylowego C:8. Ostateczny wybór konkretnego składnika Twojego produktu zależy od szczegółowych wymagań i pożądanych właściwości.

Rozpuszczalny proszek a skoncentrowana emulsja

To, czy tworzony przez Ciebie suplement diety albo inny artykuł będzie miał w składzie MCT sproszkowane, czy też emulsję zależy od potrzeb. Jeżeli masz wątpliwości, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie optymalne, skontaktuj się z nami. Pomożemy w doborze odpowiednich surowców, a także możemy wspierać Cię na niemal każdym etapie powstawania produktu. Nasze koncentraty MCT pozwalają na szybką, intensywną dawkę energii. Proszek wymaga przygotowania, jednak daje możliwość prostszego przechowywania i zabrania ze sobą w niemal każde miejsce. W naszej ofercie możesz nawet znaleźć gotowe emulsje w saszetkach po 100 ml.

Olej MCT w sproszkowanej wersji to szerokie możliwości zastosowań produktu dobrej jakości. Ta postać cieszy się dobrymi opiniami, gdyż proszek nie wymaga specjalnych form przechowywania albo dawkowania. Jest dobrą alternatywą dla MCT w płynie czy emulsji. Poznaj wszystkie możliwości, jakie daje zastosowanie olejów MCT w szczególnych formach diety człowieka i stwórz niepowtarzalny produkt spożywczy.

Call Now Button