Surowce o sprawdzonej i wysokiej jakości do produkcji suplementów diety oraz żywności, dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego.

(+48) 605-851-336
info@bio-nutrition.pl
dodatki funkcjonalne do żywności

Dodatki funkcjonalne do żywności

Dodatki funkcjonalne do żywności stwarzają możliwość zapewnienia określonych właściwości produktom spożywczym lub suplementom diety. Dzięki nim klasyczne pożywienie zyskuje cechy sprawiające, że staje się cenniejsze dla odbiorców. Stosowane przy produkcji żywności mogą poprawiać konsystencję, wartości odżywcze czy kolor, zachowując pozostałe cenne właściwości. Wykorzystywane podczas przygotowywania różnych dań i suplementów naturalne surowce to nowoczesne spojrzenie na branżę produkcyjną.

Spis treści
Naturalne suplementy artykułów spożywczych
Funkcjonalne uzupełnienie produktów żywnościowych
Produkty mleczne oraz dla niemowląt
Odżywki dla sportowców i odchudzanie
Słodycze i inne propozycje
Postaw na jakość

Naturalne dodatki funkcjonalne do żywności

Czym tak właściwie są dodatki funkcjonalne do żywności? Nasza oferta obejmuje starannie wyselekcjonowane surowce ze sprawdzonych źródeł. Ich pochodzenie jest naturalne, a wpływ na produkt, jak i organizm ludzki dobrze znany. Dzięki temu można z ich użyciem uzyskać pożądane właściwości. Zagęszczenie, dodanie zdrowych kwasów tłuszczowych we właściwych proporcjach, aminokwasów, błonnika, witamin naturalnego pochodzenia – to wszystko możesz uzyskać z wykorzystaniem naszych suplementów.

Roślinne i mleczne białka

Wiele produktów spożywczych wymaga zastosowania w składzie wysokiej jakości białek. Mogą one również oprócz dobrej jakości łańcuchów aminokwasów dostarczać innych substancji odżywczych, takich jak witaminy, minerały czy zdrowe kwasy omega. Wyjątkowe właściwości białka z serwatki w postaci izolatu lub koncentratu to baza wielu kompozycji. Stawiasz na żywność wegańską? To nie problem, w naszej ofercie znajdziesz również duży wybór wysokowartościowych białek roślinnych z konopi, dyni, ziemniaków, lnu czy młodej lucerny. To koncentraty o dodatkowych właściwościach, zawartości błonnika, minerałów i witaminy czy zdrowych kwasów tłuszczowych.

Olej kokosowy oraz produkty specjalne

Zastosowanie oleju kokosowego w produkcji żywności, jak i jej obróbce jest szeroko znane. Również MCT z oleju kokosowego to doskonały surowiec mogący spełniać różne funkcje. Pozyskiwane w 100% z surowca kokosowego średniołańcuchowe kwasy to nieodłączny składnik odżywczy w wielu produktach żywnościowych dla osób ze specjalną dietą. Często wykorzystywanym dodatkiem w produkcji spożywczej są również naturalne zagęstniki, które proponujemy w formie proszku na bazie lnu.

Zdrowe oleje morskie i roślinne

Komponując skład zdrowej i smacznej żywności, warto zawrzeć w niej wysokiej jakości tłuszcze. To składnik niezbędny do życia, nie może go zabraknąć w codziennej diecie. Potrzebujesz surowców dostarczających pełnowartościowych olejów morskich, bogatych w wielonienasycone kwasy tłuszczowe? A może szukasz wegańskiego odpowiednika tłuszczów pozyskiwanych z ryb? Sprawdź naszą ofertę, gdzie znajdziesz nie tylko olej z tuńczyka czy kryla, ale również doskonały wegański olej z alg. Oleje roślinne powinny być także elementem zdrowej diety, dlatego na skład produktu wybierz te, które uzupełnią go nie tylko o zdrowe frakcje tłuszczów ALA czy GLA, ale również inne cenne składniki, witaminy.

Półka z produktami spożywczymi

Gdzie najlepiej sprawdzają się dodatki funkcjonalne do żywności?

Zastosowanie w produkcji żywności funkcjonalnych dodatków jest niezwykle szerokie. Proponujemy wiele możliwości wykorzystania naszych surowców, również dzięki ich różnorodnej oferowanej formie. Izolaty, koncentraty, proszki w różnych opakowaniach to tylko kilka z wielu propozycji. Wybrane surowce mogą być łączone od razu w gotowe produkty, dla których Ty tworzysz markę i wprowadzasz z powodzeniem na rynek. Skuteczne aplikacje w wielu dziedzinach utwierdzają naszą pozycję na rynku dostawców wysokiej jakości surowców zarówno w branży spożywczej, jak i kosmetycznej oraz farmaceutycznej.

Produkty mleczne oraz dla niemowląt

Wiele z dodatków funkcjonalnych do żywności wykorzystywanych jest w produkcji żywności bazującej na mleku. To dzięki wysokiej jakości białkom z serwatki w postaci koncentratu lub izolatu istnieje możliwość osiągnięcia pożądanych właściwości produktów. Mleko, specjalistyczne jak i popularne shake, różnorodne słodycze, gotowe zupy – możliwości jest wiele. Także poddawane szczególnie rygorystycznym wymaganiom produkty specjalnego żywienia przeznaczone dla niemowląt mogą mieć w składzie naturalne surowce. Nasze dotychczasowe aplikacje potwierdzają doskonałą jakość i spełnianie rygorystycznych norm produkcyjnych.

Odżywki dla sportowców i odchudzanie

Bez wątpienia różnorodne koncentraty białek, zdrowych tłuszczów czy dobrej jakości błonnik to nieodłączny składnik produktów dietetycznych dla sportowców. Przygotowanie do treningu, intensywny wysiłek czy udział w zawodach to nie tylko fizyczna kondycja, ale również właściwe odżywienie. Komponujesz specjalistyczne diety sportowców, a może produkty pozwalające na redukcję masy ciała? Wiele z naszych surowców może stać się doskonałymi składnikami żywności.

Słodycze i inne propozycje

Produkcja funkcjonalnych słodyczy, jak i klasycznych wypieków może być prostsza, jeżeli skorzystasz z najlepszych składników. Nowoczesne zagęstniki naturalnego pochodzenia, białko czy zdrowe tłuszcze pomogą także w produkcji makaronów, wyrobów piekarniczych czy nawet dressingów albo kapsułek. Proponujemy również gotowe produkty zawierające nasze dodatki funkcjonalne, takie jak żelki z olejem z tuńczyka czy nutraceutyki w kapsułkach.

Postaw na wysoką jakość dodatków funkcjonalnych do żywności

Tworząc swoje produkty, żywnościowe czy kosmetyczne, kreujesz własną markę. Wiemy, jak ważna jest jakość, aby na bogatym obecnie rynku móc się pokazać od najlepszej strony. Dlatego stosując nasze dodatki funkcjonalne do żywności, możesz mieć pewność, że wybierasz produkty pewne i stale kontrolowane. Dla nas optymalne rozwiązania są najważniejsze, dlatego przygotowujemy surowce zgodnie z ustaleniami, ze sprawdzonych źródeł. Nowoczesne procesy produkcji są kontrolowane, aby na każdym kroku mieć pewność dostarczania najlepszego z możliwych rozwiązań.

Naturalne pochodzenie i specjalistyczna produkcja

To, co cechuje nasze produkty to przede wszystkim natura. Nie są sztuczne, bazują na surowcach roślinnych i odzwierzęcych. Nowoczesne technologie wykorzystywane przy wytwarzaniu pozwalają nam dostarczyć Ci pewny produkt końcowy o stałych właściwościach. Standaryzacja substancji czynnych, stabilność, optymalne rozwiązania i fachowe doradztwo – wszystko to możemy zagwarantować Ci, kiedy zdecydujesz się na naszą ofertę.

Różnorodne suplementy mogą w naturalny sposób uzupełnić produkty spożywcze. Dzięki nim sprawisz, że żywność uzyska optymalne właściwości. Poznaj naszą ofertę surowców wysokiej jakości, będącej pod regularną kontrolą wykwalifikowanych laboratoriów. Skorzystaj ze sprawdzonych produktów, zapraszamy do współpracy.

Call Now Button